Virgin Atlantic Cargo zwiększa loty PAX wyłącznie z ładunkiem o 33%

Virgin Atlantic Cargo zwiększa loty PAX wyłącznie z ładunkiem o 33%

W tym miesiącu, po sukcesie programu lotów pasażerskich samolotów pasażerskich w maju, Virgin Atlantic Cargo ogłosiło, że zwiększa częstotliwość lotów PAX o 33%.

Virgin Atlantic powiedział, że dodatkowe loty pasażerskie wyłącznie z ładunkiem – w czerwcu ogółem wynoszą 587 – „wsparłyby popyt na eksport i import ładunków, ponieważ brytyjskie i międzynarodowe firmy kontynuują powrót do zdrowia po wybuchu Covid-19”.

Rosnący rozkład ładunków przewoźnika umożliwi klientom frachtu lotniczego dostęp do pojemności ładunkowej na trasach zi do Londynu, Nowego Jorku JFK, Los Angeles, Chicago, Miami, Atlanty, Johannesburga, Tel Awiwu, Lagos, Mumbaju, Szanghaju, Hongkongu, Pekin i Bruksela.

Shai Weiss, dyrektor naczelny Virgin Atlantic, skomentował: „Chociaż wpływ pandemii Covid-19 nadal ogranicza loty pasażerów, nasza operacja cargo nigdy nie była ważniejsza zarówno dla naszej działalności, jak i dla utrzymania żywotnych globalnych łańcuchów dostaw”.

Najważniejsze elementy nowego rozkładu lotów obejmują: codzienne loty łączące Londyn Heathrow i Pekin; loty dwa razy w tygodniu do Brukseli (sprzedawane przez belgijskie linie lotnicze GSA Kales Airline Services) z Nowego Jorku z dalszymi połączeniami do Londynu; trzy razy w tygodniu loty do Chicago, rozpoczynające się 4 czerwca; zwiększone usługi Bombaju z Wielkiej Brytanii; zwiększone usługi Hongkongu z Wielkiej Brytanii; cotygodniowe loty do iz Nigerii i Lagos z Londynu.

Weiss dodał: „Chcę osobiście podziękować wszystkim naszym klientom, którzy wspierali nasze loty wyłącznie z ładunkiem. Jesteśmy dumni z tego, że zwiększamy liczbę częstotliwości i tras, które możemy zaoferować w czerwcu, ponieważ handel międzynarodowy sprawia, że ​​jego odzyskiwanie i blokady są łagodzone na całym świecie ”.

W maju Virgin Atlantic obsłużył 446 lotów wyłącznie cargo, w tym 66 czarterów dla klientów, średnio 52 tygodniowe odjazdy z Wielkiej Brytanii.

Linia lotnicza przewoziła 4,4 mln kg ładunku do Wielkiej Brytanii i 5,3 mln kg eksportu – generując najwyższe miesięczne przychody z ładunków w 36-letniej historii linii lotniczej.

Dominic Kennedy, dyrektor zarządzający Virgin Atlantic Cargo, powiedział: „Maj był historycznym miesiącem dla naszej działalności przewozowej, co jest dość niezwykłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę obecne otoczenie handlowe.

„W czerwcu ta oferta ponownie się powiększy i mamy nadzieję na podobną obsługę klienta, teraz udowodniliśmy odporność naszego programu latania tylko dla ładunków”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *