Pierwsze testy drogowe dronów samochodowych

Pierwsze testy drogowe dronów samochodowych

Niemiecki koncern Daimler przeprowadził pierwsze testy drogowe kolumny czterokołowych dronów podłączonych do sieci i połączonych jako całość.

Tworzymy nową, wysoce wydajną i otwartą sieć logistyczną. Łączymy ciężarówki z Internetem, co czyni je mobilnymi elementami sieci logistycznej podłączonej do centrum danych ”- komentuje Wolfgang Bernhard -„ sieć ta łączy wszystkich zaangażowanych w obrót: kierowców, dyspozytorów, operatorów, warsztaty, producentów, firmy ubezpieczeniowe i władze moc. „W czasie rzeczywistym otrzymują informacje o stanie ciągnika i naczepy, warunkach drogowych i pogodowych, obecności parkingów i stacji obsługi na autostradzie, terenach rekreacyjnych i wiele innych.”

Według testerów połączenie trybu eterycznego i sterowania ręcznego może zmniejszyć zużycie paliwa o siedem procent i zmniejszyć o połowę zajmowaną przestrzeń na drodze. Jednocześnie zwiększa się bezpieczeństwo na drodze.

Koncepcja bezzałogowego transportu drogowego, którą niemiecki koncern wdraża od 2013 roku, nazywa się Mercedes-Benz Trucks Highway Pilot Connect. Polega ona na podłączeniu wszystkich ciężarówek do Internetu i zautomatyzowaniu ich zarządzania z serwera.